Pěstování ibišků ze semen – Semenáče

V dnešní době by se daly ibiškové kultivary počítat už na desetitisíce.. Křížení ibišků je takový adrenalinový sport, akorát v našich podmínkách trvá cca 2-4roky, než doběhneme do cíle 🙂 Každý květ je jiný a je to velké překvapení, na které netrpělivě čeká každý pěstitel. I přes naše ne moc dobré výchozí podmínky jsou již v řadách našich i úspěšní pěstitelé, kteří se po několika letech konečně dočkávají prvního ovoce, které toto hobby přináší.

V teplých oblastech se květů dočkají mnohem dřív a ibišky jim tam rostou jak houby po dešti. 🙂 Například v Indii čekají na první květy 5-6měsíců. Podobně to mají na Taiwanu, Tahiti, Mooree apod.

Já jsem se před lety také pokoušela pěstovat ibišky ze semínek, ale nebyla jsem dostatečně pečlivá a zodpovědná a pokaždé mi semenáčky umřely – buď jsem je zapomněla zalít a uschly (na to jsou velmi citliví) nebo jsem je omylem uvařila na zaskleném balkóně.

Do pěstování semenáčků jsem se vrhla hned po hlavě a z loňska mám už pár vzrostlejších rostlin i když nějaké úbytky mám také. Na květy si ovšem ještě nějakou dobu počkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *